Prymitywne rzeźby wykonywane w skalnych odłamkach

Otóż sztuka posiada wiele twarzy. Zaś jedną z nich jest rzeźba.

Oczywiście rzeźby towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Z początku były to prymitywne rzeźby wytwarzane w skalnych odłamkach. Dalej, kiedy wynaleziono narzędzia ręczne, rzeźby zaczęły powstawać w kawałkach drewna. W dzisiejszych czasach po wielu latach nie wiele w tej kwestii się zmieniło. Przeważnie rzeźba wytwarzana jest w wielkim oraz twardym kawałku drewna. Oprócz tego aby mogła zostać stworzona, stosuję się narzędzia ręczne.

Bez wątpienia najistotniejsze z nich to dłuto i młotek. Naturalnie rzeźbiarz, wykorzystując swoje zdolności, rozpoczyna rzeźbienie Olszanska.pl w drewnie, nadając mu stopniowo wyczekiwany kształt. Powiedzieć można, że jest to proces czasochłonny i wymagający wiedzy i doświadczenia. Liczy się również to, żeby rzeźba była wykonana z ogromną precyzją, dlatego istotny jest stan techniczny narzędzi. Powinny one prezentować wielką jakość wykonania, a jednocześnie być wygodnymi w eksploatacji.

Wszystkie wspomniane kwestie mogą być trudne do spełnienia, kiedy nie mamy wiedzy o doborze narzędzi do drewna, a również nie poświęcamy wiele czasu na trening rzeźbienia na niewielkich kawałkach drewna różnego pochodzenia.